>

Drevinė bitininkystė (projektas ENI-LLB-2-359, Etninės kultūros paveldo išsaugojimas ir turizmo plėtra drevinės bitininkystės regione)

$(document).ready(function() { $("#photo63444_1").show(); });

  Projektu „Etninės kultūros paveldo išsaugojimas ir turizmo plėtra drevinės bitininkystės regione“ siekiama išsaugoti ir atgaivinti senovinės drevinės bitininkystės tradicijas ir pritaikyti jas turizmo plėtrai Dzūkijos regione. Šis senovės amatas, istoriškai būdingas regionui, kadaise vaidino svarbų vaidmenį vietos socialiniame ir ekonominiame gyvenime. Išplitus ekonomiškai efektyvesniems bitininkystės metodams, drevinė bitininkystė nuėjo užmarštin. Šiais laikais ją puoselėja tik pavieniai entuziastai Dzūkijoje ir aplinkiniuose kraštuose. Todėl projekto partneriai – VšĮ Gamtos paveldo fondas ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija suvienijo jėgas ir nutarė atgaivinti senovinės drevinės bitininkystės tradicijas, padaryti jas žinomas ir patrauklias lankytojams, sukurti turistinį maršrutą, pristatantį vieną seniausių girios verslų būdingų pietų Lietuvos regionui.

Projekto trukmė:26 mėn., 2020-08-01 – 2022-09-30

Projekto biudžetas: 450 099,25 EUR

Projekto partneriai:
Viešoji įstaiga Gamtos paveldo fondas
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos
www.eni-cbc.euwww.europa.eu

Rezultatai:

Projekto metu Drevinės bitininkystės bityne Musteikos kaime buvo atnaujinta infrastruktūra įrengiant pėsčiųjų taką po bityną, pastatyti nauji kelminiai aviliai, suremontuoti senieji aviliai. Lankytojus džiugina naujai pastatyta dravė (drevėta pušis), informaciniai stendai, pristatantys įdomų bičių gyvenimą bei projekto metu įrengtus medinguosius laukelius bitėms. Visą bityną apjuosė naujai įrengta tradicinė medinių karčių tvora.

Kviečiame susipažinti su projekto metu lankytojams parengta informacine medžiaga. Projekto metu sukurtas filmas Šilų bitės,( Šilų bitės su titrais lietuvių kalbaŠilų bitės English subtitles), gamtininkas Almantas Kulbis parengė knygą vaikams „Bičių pamokos“, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojai Virginija Pugačiauskienė ir Romas Norkūnas parašė knygą „Drevinė bitininkystė iš kartos į kartą". Lankytojams parengti lankstinukai „Medus: ir maistas, ir vaistas" bei „Drevinė bitininkystė", pristatantys medaus produktų panaudojimą ir drevinės bitininkystės paslaptis. Keliaujantiems automobiliais pravers brošiūra „Medaus kelias', kurioje vaizdingai aprašomas per Dainavos girią besidriekiantis maršrutas ir šio maršruto mobilioji programėlė pasiekiama telefonuose ir išmaniuose įrenginiuose. Turizmo maršrutas „Medaus kelias“ mobilioje programėlėje https://arcg.is/1mG4Wr0
Turizmo maršrutas „Honey Road“ (in English) https://arcg.is/1OmPar0

Lankytojai yra laukiami drevinės bitininkystės ekspozijoje Musteikos k., Varėnos r. sav., antradienį –penktadienį 8.00–17.00 val. ir šeštadienį 9.00–16.00 val. Užsisakyti ekskursiją ar susitarti dėl lankymo galima Tel. Nr. +370 672 46388 ar elektroniniu paštu: [email protected]

Ši informacija yra parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už informacijos turinį atsako Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Atnaujinimo data: 2023-11-23