>

Saulės elektrinių įrengimas

Atnaujinus Dzūkijos nacionalinio parko nuostatus, saulės elektrinių įrengimas tapo paprastesnis. Nuo šiol saulės šviesos energijos elektrines ir saulės šilumos energijos kolektorius leidžiama laisvai įrengti ant pastatų stogų ir (ar) fasadų.

Norėdami saulės šviesos energijos elektrinę įsirengti ant žemės, turėtumėte žinoti, kad jos bet kur statyti negalima, o pastatymo vieta visais atvejais turi būti suderinta su Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Tokio tipo elektrinių įrengimas galimas tik sodybų žemės sklypuose (sklype esant registruotam gyvenamajam namui), taip pat esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Reikėtų atkreipti dėmesį, kad Dzūkijos nacionalinio parko draustiniuose saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti tik sodybų žemės sklypuose statant iki 10 kW galingumo elektrines. Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.

Jei saulės šviesos energijos elektrines norima įrengti kultūros paveldo statiniuose, kultūros paveldo objektuose, jų teritorijose ir apsaugos zonose, kultūros paveldo vietovėse bei jų apsaugos zonose, tokiu atveju reikėtų papildomai konsultuotis ir pritarimą gauti iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teritorinio skyriaus.

Atnaujinimo data: 2024-01-29