>

Pažintinės kelionės (ekskursijos)

Kviečiame keliauti po Dzūkijos nacionalinio parko teritoriją su vadovu. 

Ekskursijos užsakymos
telefonu +370 672 46388
el. paštu: [email protected]

Ekskursijos paslaugos kaina:

  • 30 eur/val. grupei 
    Paslauga teikiama grupei, kurios dydis iki 30 asmenų (kiekvienas papildomas asmuo moka 1 Eur.). Jeigu paslauga teikiama direkcijai priklausančiose ekspozicijose, papildomai taikomas ekspozicijos lankytojo bilieto įkainis.

Visas mokamų paslaugų kainynas  

DZŪKIJOS KAIMAI, ŠALTINIAI, MIŠKAI

Kultūrinės-gamtinės ekskursijos maršrutas: lankytojų centras Marcinkonyse - etnografinis Zervynų kaimas - šaltinis „Ūlos akis“- šaltinis „Bobos daržas“ Margionių kaime. 

Ekskursiją pradėsime Dzūkijos nacionalinio parko Marcinkonių lankytojų centre įrengtoje ekspozicijoje, kurioje pristatoma miškingosios Dzūkijos gamta ir Dzūkų krašto etnografiniai ypatumai.

Ekskursijos metu aplankysime didžiausią Lietuvos kaimą Marcinkonis ir labiausiai žinomą etnografinį Lietuvos kaimą Zervynas. Atsigersime šaltinio vandens iš hidrogeologinio gamtos paminklo versmės „Ūlos akis“ ir pamatysime Skroblaus upelio ištakas – Skroblaus versmes bei legendomis apipintą šių versmių šaltinį - „Bobos daržo“ šaltinį.

Maršruto ilgis: 50 km (galimi maršruto sutrumpinimai).
Trukmė: 2-3 val.

MUSTEIKA – DREVINĖS BITINIKYSTĖS PUOSELĖTOJŲ KAIMAS

Kultūrinės-gamtinės ekskursijos maršrutas: lankytojų centras Marcinkonyse – Musteika.

Kultūrinės-gamtinės ekskursijos maršrutas: Drevinės bitininkystės ekspozicija – kaimo pradžios kryžius – centriniai kaimo kryžiai – centrinė kaimo gatvė – kryžius nužudytiems kaimo vyrams ir buvusi gubernijų riba – senovinės kaimo tvoros – senosios kaimo kapinės.

Ekskursiją po Musteikos kaimą paprastai pradedame Drevinės bitininkystės bityne. Ekspozicijoje galima pažinti  senovinį  drevinės bitininkystės verslą, pamatyti kaip drevininkas naudojasi senoviniais įrankiais: peikena, geiniu ir  kitais senovėje naudotais įrankiais.  Drevinės bitininkystės bityne pamatysite, kaip drevėse ir kelminiuose aviliuose nuo seno gyvuoja bitės.  Čia dar yra išlikusios ir labai puoselėjamos Lietuvos tamsiosios bitės

Musteika - tai pelkių apsuptyje gyvuojantis, vienas iš labiausiai į pietus nutolęs Lietuvos kaimas. Tai etnografinis kaimas, čia pamatysite, kaip yra saugoma senoji architektūra ir senasis kaimo išplanavimas. Labai iškalbingi yra ir kaimo kryžiai. Atvykę į Musteikos kaimą pajusite tikrą ramybe alsuojančio kaimo dvasią.
 

Trukmė: 2 val.

MERKINĖ - KARALIŲ MIESTAS

Istorinės-kultūrinės ekskursijos maršrutas: lankytojų centras Merkinėje - paminklas Vincui Mickevičiui-Krėvei - Kryžių kalnelis - paminklas Adolfui Ramanauskui Vanagui - apžvalgos bokštas „Pušų gojelis“ - Merkinės piliakalnis - dvarvietė - Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia - istorinė miesto aikštė, kur mirė karalius Vaza IV - Merkinės krašto muziejus.

Ekskursiją pradėsime Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centre įrengtoje ekspozicijoje, kurioje pristatoma Dzūkijos krašto etnografiniai ypatumai ir jų gyvasties šaltiniai. Sužinosite, kokio istorinio įvykio šviesoje Merkinė minima įvairių šalių enciklopedijose, pažiūrėsite „Šalcinio“ galerijoje eksponuojamas parodas. Pasivaikščioję Merkinės gatvėmis ir aikštėmis, užkopę ant piliakalnio, pamatysite vieną gražiausių Lietuvos kraštovaizdžių, pajusite ir suprasite, kodėl Merkinė ne tik istorinė, bet ir dvasinė Dainavos krašto sostinė. 

Trukmė: 2-3 val.

NUO RAGANOS MŪRO IKI  ŠV. AGOTOS (LIŠKIAVA)

Kultūrinės ekskursijos maršrutas: Liškiavos piliakalnis vadinamas Raganos mūru, Perkūno šventinyčia – Liškiavos dvarvietė (Bažnyčios kalnas)– Pakleštarės liepa – Akmuo su Jaučio pėda – Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblis – Šv, Agotos skulptūra.

Ekskursija pradėsime nuo Raganos mūro, kurio papėdėje sužinoste, kas iš tiesų buvo ragana Vokė, stačiusi pilį, kodėl tarp dviejų Liškiavos kalvų stūkso ne į žemę įsmeigtas kalavijas, o į akmenį įkirstas kovos kirvis. Kaip vandens malūnas, atitrūkęs nuo Krūčiaus krantų,  atsidūrė Nemune ir nuo kokių negandų saugo Šv. Agota Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje.

Maršruto ilgis: 3,5 km.
Trukmė: 2-3 val.

 

Atnaujinimo data: 2024-03-29