Kultūros paveldo dienos

Data

2023 09 06

Įvertinimas
0
Plakatas 3koreg 22 – kopija_page-0001.jpg

Mieli paveldo bičiuliai, kaip ir kasmet, jau 30-ąjį kartą, rugsėjo 8–17 dienomis vyksta kultūros paveldo pažinimo šventė.

Šiųmetė Europos paveldo dienų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija” – kviečia pažinti paveldo kūrėjus ir visą meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese.

„Europos paveldo dienos – puiki galimybė iš arčiau susipažinti ir su restauratorių darbais, prikeliančiais paveldo objektus naujam gyvenimui. Tai leidžia pajusti paveldo gyvybingumą, istorijos tęstinumą. Europos paveldo dienos – gera proga tuos objektus aktualizuoti, išryškinti juos kūrusius architektus, parodyti visą jų įvairovę ir turtingą istoriją.  

Europos paveldo dienos – tai kultūros paveldo pažinimo, populiarinimo, jo verčių atvėrimo visuomenei iniciatyva. Europos paveldo dienos – tai bendra Europos Tarybos ir Europos Komisijos programa, kurioje dalyvauja 48 šalys. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos yra Europos paveldo dienų nacionalinis koordinatorius Lietuvoje.

2023-iaisias metais minint UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo konvencijos 20-metį, renginių programoje rasite ir nematerialiajam kultūros paveldui arba senųjų tradicijų pažinimui skirtus renginius tarp kurių pažintinė kelionė į drevinės bitininkystės bityną Musteikos kaime bei pasivaikščiojimas per šilinių dzūkų kaimus.

 

 Daugiau informacijos svetainėje https://europospaveldodienos.lt/