>
2023-12-07

Vakar kaip šiandien Šv. Pranciškaus gimimo scena

Nuo gruodžio 7 dienos Merkinės miesto gyventojai ir svečiai kviečiami apsilankyti prakartėlių parodoje „Šalcinio“ galerijoje. Kalėdinė italų meistrų paroda yra nedidelė dovana Merkinės miestelio žmonėms ir lankytojams.

Šiais, 2023 metais švenčiame 800 metų sukaktį nuo pirmosios prakartėlės scenos atkūrimo, priskiriamo šventajam Pranciškui Asyžiečiui. Pasakojimas nukelia į 1223 metus, kai prieš Kalėdas šventasis Pranciškus Asyžietis įrengė pirmąją gyvąją gimimo sceną Greccio, mažame kalnų miestelyje centrinėje Italijoje, sukurdamas ją miške prie vienuolyno esančiame oloje, pridėdamas šieno, atgynė jautį ir asilą, ir mažą vaikiuką padėtą ėdžiose, viskas buvo paruošta taip, kaip atsitiko Betliejaus tvarte, kai gimė Jėzus.

„Šalcinio“ galerijoje virš prakartėlės spindi Marijos Liugienės rištas sodas su gyvenimo džiaugsmą giedančiu angelu, tarsi apjungdamas italų meistrų keramikos darbus su lietuviškąja šiaudinių sodų rišimo tradicija, jungiančia mus su kosmosu, su dangaus sodais. Prakartėlių paroda „Šalcinio“ galerijoje veiks iki 2024 m. sausio 20 d.

Šiemet medinė prakartėlė irengta ir priešais Merkinės Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, o gruodžio 9 d. 15:30 Merkinės kultūros centras ir miestelio bendruomenė kviečia jungtis visus į labdaringą aukcioną skirtą Merkinės bažnyčios vargonams restauruoti. Šventinį renginį ves Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas, o loterijos prizus ir gerą nuotaiką dalins Merkinės fabriko įkūrėjas, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius

Daugiau informacijos: www.merkinesvargonai.lt